‘Kamper Kindervisfestijn laat onze jeugd weer kennismaken met vissen’

terug naar overzicht

Dinsdag, 25 april 2023

Hij kreeg de liefde voor het vissen niet met de paplepel ingegoten. Toch heeft Renko van Bodegraven (45), voorzitter van HV Ons Vermaak, al van jongs af aan ‘iets’ met vissen. ‘Daarom hebben we een aantal jaren geleden besloten het Kamper Kindervisfestijn te organiseren, zodat de basisschool leerlingen van groep zeven en acht zelf ook kunnen meemaken hoe leuk vissen is.’ Scholen kunnen zich aanmelden bij HV Ons Vermaak. De vereniging zorgt voor alles; de kinderen hoeven niet eens een eigen hengel mee te brengen.

De KKV vindt dit jaar plaats op vrijdag 12 mei. Scholen kunnen hun leerlingen van groep 7 en 8 nog aanmelden, maar wees er wel snel bij. De opzet zal evenals vorige jaren bestaan uit verschillende ‘pleinen’ waar de leerlingen in aanraking komen met verschillende facetten van de hengelsport. Er is een educatief plein, een visplein, een speel/filmplein, etc. Ook is er weer gelegenheid om onder begeleiding zelf te gaan vissen. ‘Vissen is een fantastische manier om de jeugd kennis van, én liefde voor de natuur bij te brengen’, aldus de voorzitter. ‘Door corona hebben we het Kamper Kindervisfestijn een aantal jaren in de ijskast moeten stoppen, maar dit jaar hebben we de (vis)draad weer opgepakt en hopen we weer op vele honderden deelnemers!’

Natuur
Volgens Renko is het belangrijk dat ‘onze jeugd al vroeg met vissen kennismaakt’. ‘Het is een prachtige manier om in aanraking te komen met de natuur. Ik vind dat best wel een belangrijk onderdeel in de opvoeding, net zoals sport. De natuur is iets moois, iets om trots op te zijn. En wat is er nu leuker dan in de natuur te zijn en daar langs de waterkant een hengeltje uit te gooien?! Aan die bewustwording doen we als vereniging graag actief mee.’
‘Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Daarom hebben we een aantal jaren geleden het Kamper Kindervisfestijn opgezet. In zes weken tijd hebben we een fantastisch evenement uit de grond gestampt waar maar liefst vijfhonderd kinderen op af kwamen! In de tennishal van KJLTC konden deze kinderen kennismaken met alle facetten van de vissport. Natuurlijk was er ook een springkussen, koek en sopie, voorlichting over vissen door de KHV (Kamper Hengelaars vereniging; een wedstrijdvereniging uit Kampen; The Kingfisher (vliegvisvereniging), et cetera. Ook Johan van Heerde was er om zalm te roken.’ Dit jaar wordt dat niet anders.

Alles gratis!

De aanwezige jeugd krijgt onder meer een gratis hengel, een doosje maden en een jaarvergunning om te vissen in de wateren van Ons Vermaak. Ook wordt er nog een wedstrijd georganiseerd, zodat de jeugd meteen kan ervaren hoe het is om te vissen. ‘We investeren flink in het Kamper Kindervisfestijn, maar hebben ook gezien dat het werkt. Het grappige van eerdere edities was dat er in heel Kampen over het vissen werd gesproken. Opa en oma komen langs voor een bakje koffie en kleinkinderen vertellen van het Visfestijn. Dat levert weer mooie verhalen op, want grootouders hebben natuurlijk ook gevist.’ De jaren daarna zag Ons Vermaak het aantal jeugdleden blijvend groeien. ‘Het opzetten van deze dag is een megamooie zet geweest’, vertelt de voorzitter. ‘Waar andere verenigingen in den lande soms ook een dergelijke dag organiseren en er slechts dertig tot veertig kinderen komen, is ons Kamper Kindervisfestijn steeds opnieuw een doorslaand succes. Dat is iets om trots op te zijn, toch?!’

Vrijdag 12 mei van 09.30 tot 12.00 uur. Aanmelden kan activiteiten@hvonsvermaak.nl.

Fotobijschrift: Het Kamper Kindervisfestijn brengt jaarlijks honderden kinderen op de been. Velen blijven daarna enthousiaste vissers; precies wat Hengelaarsvereniging Ons Vermaak zo graag wil bewerkstelligen (Foto: Richard Tennekes).

Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies