In memoriam: penningmeester Cor van 't Zand

terug naar overzicht

Maandag, 9 augustus 2021

Met verbijstering en verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze penningmeester Jacobus (Cor) van ’t Zand. Cor overleed zondagochtend 8 augustus op 61-jarige leeftijd aan de gevolgen van alvleesklierkanker; een ongelijke strijd die hij niet kon winnen. Meer dan tien jaar lang (sinds 1 maart 2011) vervulde hij binnen onze vereniging een belangrijke functie.

Cor was punctueel, betrouwbaar en zeer begaan met de belangen van onze hengelsportvereniging. ‘Cor was iemand die zich vanaf het begin voor honderd procent voor de vereniging heeft ingezet’, aldus voorzitter Renko van Bodegraven, die Cor destijds voor het penningmeesterschap vroeg. Daarvoor had de voorzitter deze taak al zeven jaar op zich genomen. ‘Maar door de groei van de vereniging was een combinatie van deze twee taken niet meer te doen.’

Passie
Renko was dan ook blij in Cor een nieuwe penningmeester te hebben gevonden. ‘Cor was een uiterst secuur iemand, die zijn taak als penningmeester met passie vervulde. Van Cor kon je altijd op aan. Als je hem iets vroeg te doen, dan hoefde je daar nooit meer achteraan; Cor deed het vol overgave.’ Daarbij ging de penningmeester in zijn takenpakket verder dan het ‘beheren van de schatkist’ alleen. Cor bemoeide zich ook graag met het vernieuwen van de website, nam met liefde de organisatie van viswedstrijden op zich en was nooit te beroerd om ook andere hand- en spandiensten binnen de vereniging te verrichten. ‘Ik kon altijd bijzonder goed met Cor samenwerken. Hij nam de verantwoordelijkheid en stond altijd klaar.’ Volgens de voorzitter is Cor als penningmeester ‘letterlijk en figuurlijk meegegroeid met de vereniging’. ‘Cor was ons manusje van alles. Naast zijn taken als penningmeester, maakte hij draaiboeken voor wedstrijden; zorgde ervoor dat alles organisatorisch correct en afgevinkt was. Daarnaast zorgde hij, samen met zijn vrouw, ook altijd voor de zogenoemde koek en zopie.’

Bescheiden man
Cor was ongeneeslijk ziek en droeg daarom onlangs zijn functie als penningmeester weer over aan Renko. ‘Hij gaf me het bakje met de benodigde papieren en ordners terug’, vertelt de voorzitter. ‘Dezelfde bak die hij elf jaar daarvoor uit handen van mij had gekregen.’ Een onlangs aangemelde nieuwe vrijwilliger zal de ledenadministratie voor zijn rekening nemen, waar Astrid, een medewerkster van VBO Accountancy, de verdere administratie op zich neemt.

Cor zal worden herinnerd als een bescheiden man die niet per se op de voorgrond wilde treden, maar juist vanwege zijn tomeloze passie en energie op de achtergrond ervoor zorgde dat het op de voorgrond ‘als vanzelf liep’. ‘Cor was niet alleen scherp als penningmeester, maar ook scherp in zijn humor, als mens’, aldus Renko, die vertelt dat Cor met zijn gebruikelijke nuchterheid en humor over zijn tanende gezondheid sprak. ‘Toen ik hem vroeg of ik iets voor hem kon doen, zei hij met een glimlach ‘houd maar een speech op mijn crematie’.’

Zijn inbreng, expertise, organisatorisch talent en enthousiasme zal enorm gemist worden. Maar meer nog betreuren wij het dat we hem als mens slechts zo kort hebben mogen leren kennen. Onze gedachten gaan uit naar zijn achtergebleven familie en vrienden, die wij sterkte wensen met dit verlies.

Bestuur Hengelaarsvereniging Ons Vermaak

Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies