Avondklok: nachtvissen is verboden!

terug naar overzicht

Vrijdag, 22 januari 2021

Zoals een ieder weet, heeft de Nederlandse overheid vanaf zaterdag 23 januari een avondklok ingesteld. Dit betekent dat nachtvissen (inclusief verblijf in een schuilmiddel langs de publieke waterkant) dan niet is toegestaan. Je kunt hiervoor beboet worden.

De avondklok is van zaterdag 23 januari tot en met dinsdag 9 februari. Iedereen moet gedurende die periode van 21.00 uur tot en met 04:30 uur binnenshuis blijven. Het is verboden om tijdens de avondklok zonder geldige reden op straat te zijn. Je mag alleen naar buiten als het noodzakelijk is (bijvoorbeeld voor werk en in noodsituaties) en moet hiervoor een verklaring kunnen overleggen. Nachtvissen is géén geldige reden om buiten te zijn; hoe leuk het nachtvissen ook is. Wees daarop bedacht!

Maximaal twee personen
Overdag mag je gelukkig nog wel naar buiten om een frisse neus te halen. Ook vissen is dan toegestaan. Maar: conform de eerder afgekondigde regels geldt tijdens de lockdown wel een groepsgrootte van maximaal twee personen – uitzonderingen op deze regel betreft mensen uit hetzelfde huishouden en kinderen tot en met 17 jaar. Houd daarbij altijd minimaal 1,5 meter afstand aan (ook als je vanuit een boot vist) en neem de hygiëneregels in acht. Ook luidt het advies: blijf bij klachten - hoe mild ook - thuis, ga niet naar buiten of bij anderen op bezoek en laat je testen.

Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies