Kamper visduo vangt enorme meerval

terug naar overzicht

Donderdag, 17 september 2020

KAMPEN - Ze waren vanaf een krib aan het nachtvissen op snoekbaars. Een dood visje aan een spinhengel met een oud molentje; dat moest wel lukken. Maar wat Pieter Meuleman en Marien Pelleboer op de IJssel bij Kampen vingen, was geen snoekbaars, maar een anderhalve meter lange meerval. Trots tonen ze hun vangst. Maar dat kostte eerst wel de nodige zweetdruppels.

Met de spinhengel, voorzien van een oude molen, was het nog best spannend om te achterhalen wat voor vis er die avond het dode visje met de haak naar binnen had geschrokt. De dril duurde zeker een half uur, maar de beloning was groot. Net als de vis. Een meerval van zeker anderhalve meter. Een stevige jongen.

De laatste tijd worden er steeds vaker meervallen in de IJssel nabij Kampen gevangen. De verbeterde waterkwaliteit heeft ervoor gezorgd dat deze vissen goed gedijen in de IJssel.

Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies